-, Informacja ogólna-24 300 graczy odwiedziło T-Mobile Warsaw Games Week 2016!

24 300 graczy odwiedziło T-Mobile Warsaw Games Week 2016!

Dzień dobry Playowicze!

Tegoroczne targi Warsaw Games Week 2016 zaskoczyły swoim rozmachem i liczbą odwiedzających.  Przez 4 dni Wielkiego Święta Graczy  tragi odwiedziło 24300 graczy, którzy mogli skorzystać z wielu atrakcji, takich jak: ogromna strefa PlayStation z ponad 50 stanowiskami PS VR oraz strefa CENEGA, w której można było spróbować swoich sił w turnieju TEKKEN 7.  

Pierwszy dzień T-Mobile Warsaw Games Week 2016 rozpoczął się od oficjalnej premiery PlayStation VR. Na 50 stanowiskach z PS VR gracze mogli wypróbować nową technologię Sony, w takich grach jak: Battlezone, RIGS: Mechanized Combat League, Driveclub VR czy choćby Until Dawn: Rush of Blood. Oczywiście to tylko początek atrakcji, jakie przygotowało PlayStation na ponad 1200 m2 powierzchni. Oficjalnie zaprezentowano nową konsolę PlayStation 4 Pro, której premierę zapowiedziano na 10 listopada 2016 roku. Na specjalnie przygotowanym stanowisku gracze mogli poznać możliwości nowej konsoli Sony wchodząc do magicznego świata Horizon: Zero Dawn! Poza niezwykle ciekawą strefą PlayStation w pierwszym dniu targów rozpoczęło się wiele eliminacji to turniejów, w tym przedpremierowy turniej Tekken 7, organizowany przez CENEGA. Należy wspomnieć, że nagroda w postaci zakwalifikowania się do prestiżowego Turnieju Żelaznej Pięści, który odbędzie się w Tokio przyciągnęła wielu graczy, chcących udowodnić swoje umiejętności.  

W piątek 14 października kilkunastotysięczna rzesza graczy otrzymała możliwość wzięcia udziału w niesamowitym turnieju Pro Evolution Soccer 2017, organizowanym przez PlayStation oraz obserwowania zmagań zawodników podczas profesjonalnego turnieju Rainbow Six: Siege przy udziale ESL Polska i Ubisoft. Na stoisku CENEGA pojawił się zespół cheerleaderek Cheerleaders Gdynia z pokazami oraz rapujący o grach Dwa Sławy i Mielzky. Z okazji prapremiery Call of Duty: Infinite Warfare na targach pojawili się aktorzy biorący udział w rodzimym dubbingu, czyli: Marcin Dorociński, Olga Bołądź oraz Mirosław Hermaszewski!

Polscy giganci z rozmachem prezentowali najnowsze hity. CI Games promowało Sniper Ghost Warrior 3, a Techland skupiał się na nowej odsłonie Shadow Warrior 2. Oczywiście prym wiodła strefa PlayStation VR, która co godzinę odwiedzało kilkuset graczy. 

Sobota to zdecydowanie najbardziej oblegany dzień targów WGW 2016. Oprócz prezentowanych nowinek technicznych i przedpremierowych hitów ze świata gier, gracze mieli okazję kibicować lub uczestniczyć w turniejach. Szczególną uwagę należy zwrócić na  turniej Call of Duty: Black Ops III, organizowany przez PlayStation i firmę Activision, w którym drużyna OneHash pokonała w finałowym meczu ekipę XXX i wywalczyła sobie nagrodę rzędu 5 000 euro. Odbyły się także ćwierćfinały wielkiego turnieju Rainbow Six Siege oraz ostatnie eliminacje turnieju Tekken 7, którego zwycięzca trafi na Tokijski Turniej Żelaznej Pięści.

W strefie “Soccer” amatorzy piłki nożnej mogli wykazać się umiejętnościami w wieloetapowym turnieju FIFA 17, w którym udział wziął sam Michał Kucharczyk, piłkarz Legii Warszawa. Z okazji premiery gry WWE 2K17 na targach T-Mobile Warsaw Games Week pojawił się Robert Burneika (Hardkorowy Koksu), który firmował nową odsłonę WWE swoim wizerunkiem. Odbył się także pełen olśniewających kreacji konkurs kostiumowy – Good Loot & PlayStation Plus Cosplay 2016. W kategorii „Najlepszy strój” wygrała Margaret, która idealnie odwzorowała strój Aloy z Horizon: Zero Dawn. W nagrodę otrzymała konsolę PS4, roczny abonament PlayStation Plus, 1500 zł oraz wiele innych nagród.

Niedziela na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 to dzień rozstrzygnięć wielu turniejów, które od początku imprezy przyciągały tłumy kibiców i chętnych do włączenia się w rywalizację. W finale popularnego turnieju Rainbow Six Siege zmierzyły się drużyny VIS Maior i Patokalipsa, która wróciła do domu z nagrodą 10.000 zł. W turnieju Tekken 7 w ponad 1000 m2 strefie CENEGA, po zaciętej rywalizacji najlepszym graczem okazał się Artur „FARM2PLAY|Devil” Wleklik, który otrzymała nagrodę w wysokości 1.000 zł, kopię gry Tekken na PS4 oraz wyjazd na Turniej Żelaznej Pięści w Tokio. Tegoroczną edycję T-Mobile Warsaw Games Week odwiedziło ponad 24 300 graczy, którzy przez 4 dni mogli korzystać z wielu atrakcji które w ciągu najbliższych miesięcy będą jeszcze bardziej rozpalały emocję wszystkich miłośników gier. Można powiedzieć, że II odsłona targów była prawdziwym wydarzeniem na miarę międzynarodowego “Graczy”, która jednocześnie stała się wstępem do III edycji niezwykle popularnych warszawskich targów gier!

Autor: | 2016-10-18T17:23:59+00:00 18 października 2016 10:13|Kategorie: Eventy, Informacja ogólna|Tagi: , , , |0 komentarzy

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o