-, Informacje o PS VR, Oprogramowanie PS 4, Oprogramowanie PS 4 Pro-Aktualizacja oprogramowania 4.50 dla PS4 może pojawi się już jutro!

Aktualizacja oprogramowania 4.50 dla PS4 może pojawi się już jutro!

Testy nowego oprogramowania 4.50 do konsoli PlayStation 4 oficjalnie zakończono. Oprogramowanie jest już gotowe i można powiedzieć, że dni dzielą nas od aktualizacji oprogramowania do wersji 4.50. Z nieoficjalnego źródła dowiedzieliśmy, że prawdopodobnie już jutro trafi na Wasze konsole!

Co prawda aktualizacja oprogramowania systemowego w wersji 4.50 (nazwa kodowa Sasuke) przeszła szereg testów i zmian, ale Sony jest już gotowe i prawdopodobnie jutro trafi na Wasze konsole (informacja pochodzi od Reddit user). Jak dobrze pamiętacie, nowe oprogramowanie wniesie wiele zmian, z których część prezentujemy poniżej. Dodatkowo posiadacze PlayStation VR mogą liczyć na upgrade okularów do wersji 2.40! 

Obsługa zewnętrznych dysków twardych do 8 TB pojemności!

Nowa aktualizacja umożliwi zapisywanie treści na zewnętrznych dyskach USB. Wystarczy, że podłączycie dysk USB 3.0 i możecie się już cieszyć z dodatkowego miejsca (aż do 8 TB pojemności). Nowa funkcjonalność pozwoli na pobranie i instalowanie aplikacje bezpośrednio na dodatkowy dysk, a zapisane treści będą łatwe w zarządzaniu przy pomocy menu ustawień. Ponadto, wszystkie aplikacje zapisane na zewnętrznym dysku twardym pojawią się w treści “Launcher” ekranu głównego!

Własne tapety pulpitu!

Dzięki  nowej aktualizacji każdy z graczy będzie mógł ustawić swoją ulubioną tapetę ekranu głównego w PS4. Pojawi się możliwość dodania cieni i przyciemnienia tekstu “Area Function“. Pozwoli to na wzbogacenie wizualnej strony ikon i tekstu systemowego na ekranie głównym, nawet, w przypadku ustawienia jasnej tapety. Każde zdjęcie, które chcielibyście użyć do ustawienia tapety będzie można edytować przy  pomocą trybu fotograficznego w “Sharefactory“!

Usprawnienie Quick Menu!

Jak wiadomo, ostatnia aktualizacja systemu dodała szybkie przeglądanie funkcji menu w  PS4 tzw. Quick Menu (menu, wywoływane przy długim naciśnięciu przycisku PS na kontrolerze DualShock 4). Nowa aktualizacja przyniesie dodatkowe ulepszenia takie jak: zmniejszenie ekranu “Quick Menu“, dostęp do przydatnych funkcji “Party” poprzez “Online Friends“, bez konieczności wychodzenia z gry i przejścia do aplikacji “Party“. 

Uproszczona lista powiadomień!

Korzystający z aplikacji “Powiadomienia” (alarmy, wiadomości, pobrane) często narzekali na duża ilość zakładek, które trzeba było systematycznie przeglądać. Nowa aktualizacja znacząco usprawni aplikację “Powiadomienia“! Teraz wszystkie powiadomienia będą widoczne w jednej zakładce. Dodatkowo udostępniona zostanie funkcja konfiguracji powiadomień, dzięki której każdy z graczy będzie mógł dostosować własny pasek powiadomień i ustawić priorytety.

Możliwość publikowania bezpośrednio do aktywnego kanału!

Nowe oprogramowanie udostępni opcję publikowania bezpośrednio do kanału aktywności, który pojawia się w różnych miejscach w menu konsoli PlayStation 4. Nowa opcja pozwala na publikowanie takich rzeczy jak: tekst, zrzuty ekranu i gify bezpośrednio do kanału aktywności oraz pozwoli oznaczyć graczy, analogicznie do opcji w FB. To świetny sposób na pokazanie swoich największych sukcesów i podzielenia się z innymi użytkownikami PSN.

Odtwarzanie Blu-ray 3D za pomocą PlayStation VR!

Jeśli jesteście fanami filmów 3D i posiadacie PlayStation VR to teraz będziecie mieli możliwość odtwarzania filmów z nośników Blu-ray i oglądania filmów 3D przy pomocy okularów PS VR. Pozostaje tylko zrobić popcorn i usiąść wygodnie, a świat 3D otworzy się przed Wami na nowo!
Autor: | 2017-03-06T17:39:15+00:00 6 marca 2017 10:11|Kategorie: Informacja ogólna, Informacje o PS VR, Oprogramowanie PS 4, Oprogramowanie PS 4 Pro|Tagi: , , , |3 komentarze

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Aktualizacja oprogramowania 4.50 dla PS4 może pojawi się już jutro!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fantastic-One
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5
Ocena :
     

Dobra informacja, ale z tego co widziałem na kanale PlayStation to jednak nowy firmware nie trafi dzisiaj na konsole!

Crazy_lady
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7
Ocena :
     

W sumie dzień już mija a nadal nic nie wiadomo o aktualizacji!

Ba-Baracus
Użytkownik
ADEPT
Poziom 4
Ocena :
     

Aktualizacji nie ma. Ściemnialiście! Kurcze czekam na ten upgrade 4.50, bo mam już mało miejsca na dysku i chcę podłączyć 4TB do konsoli!