-, Informacje o PS VR, Oprogramowanie PS 4, Oprogramowanie PS 4 Pro-Aktualizacja oprogramowania 4.50 dla PS4 na pewno pojawi się jutro!

Aktualizacja oprogramowania 4.50 dla PS4 na pewno pojawi się jutro!

Dwa dni temu pisaliśmy o możliwym uwolnieniu nowego oprogramowania 4.50 do konsoli PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Tym razem mamy oficjalne potwierdzenie jutrzejsze aktualizacji oprogramowania o kodowej nazwie Sasuke!

Na oficjalnej stronie PlayStation.Blog pojawiła się informacja o jutrzejszej aktualizacji oprogramowania systemowego do wersji 4.50 (artykuł znajdziecie tutaj) zarówno dla konsoli PlayStation 4, jak i PlayStation 4 Pro (Boost Mode). Dodatkowo posiadacze okularów PlayStation VR mogą liczyć na aktualizację oprogramowania do wersji 2.40 (główne zmiany to wsparcie dla 3D Blu-rays). 

Nowe oprogramowanie 4.50 otwiera bardzo wiele możliwości, o których pisaliśmy już niejednokrotnie. Więcej informacji znajdziecie poniżej!

Źródło: PlayStation Polska Extra (Youtube)

Oryginalny artykuł:

Testy nowego oprogramowania 4.50 do konsoli PlayStation 4 oficjalnie zakończono. Oprogramowanie jest już gotowe i można powiedzieć, że dni dzielą nas od aktualizacji oprogramowania do wersji 4.50. Z nieoficjalnego źródła dowiedzieliśmy, że prawdopodobnie już jutro trafi na Wasze konsole!

Co prawda aktualizacja oprogramowania systemowego w wersji 4.50 (nazwa kodowa Sasuke) przeszła szereg testów i zmian, ale Sony jest już gotowe i prawdopodobnie jutro trafi na Wasze konsole (informacja pochodzi od Reddit user). Jak dobrze pamiętacie, nowe oprogramowanie wniesie wiele zmian, z których część prezentujemy poniżej. Dodatkowo posiadacze PlayStation VR mogą liczyć na upgrade okularów do wersji 2.40! 

Obsługa zewnętrznych dysków twardych do 8 TB pojemności!

Nowa aktualizacja umożliwi zapisywanie treści na zewnętrznych dyskach USB. Wystarczy, że podłączycie dysk USB 3.0 i możecie się już cieszyć z dodatkowego miejsca (aż do 8 TB pojemności). Nowa funkcjonalność pozwoli na pobranie i instalowanie aplikacje bezpośrednio na dodatkowy dysk, a zapisane treści będą łatwe w zarządzaniu przy pomocy menu ustawień. Ponadto, wszystkie aplikacje zapisane na zewnętrznym dysku twardym pojawią się w treści “Launcher” ekranu głównego!

Własne tapety pulpitu!

Dzięki  nowej aktualizacji każdy z graczy będzie mógł ustawić swoją ulubioną tapetę ekranu głównego w PS4. Pojawi się możliwość dodania cieni i przyciemnienia tekstu “Area Function“. Pozwoli to na wzbogacenie wizualnej strony ikon i tekstu systemowego na ekranie głównym, nawet, w przypadku ustawienia jasnej tapety. Każde zdjęcie, które chcielibyście użyć do ustawienia tapety będzie można edytować przy  pomocą trybu fotograficznego w “Sharefactory“!

Usprawnienie Quick Menu!

Jak wiadomo, ostatnia aktualizacja systemu dodała szybkie przeglądanie funkcji menu w  PS4 tzw. Quick Menu (menu, wywoływane przy długim naciśnięciu przycisku PS na kontrolerze DualShock 4). Nowa aktualizacja przyniesie dodatkowe ulepszenia takie jak: zmniejszenie ekranu “Quick Menu“, dostęp do przydatnych funkcji “Party” poprzez “Online Friends“, bez konieczności wychodzenia z gry i przejścia do aplikacji “Party“. 

Uproszczona lista powiadomień!

Korzystający z aplikacji “Powiadomienia” (alarmy, wiadomości, pobrane) często narzekali na duża ilość zakładek, które trzeba było systematycznie przeglądać. Nowa aktualizacja znacząco usprawni aplikację “Powiadomienia“! Teraz wszystkie powiadomienia będą widoczne w jednej zakładce. Dodatkowo udostępniona zostanie funkcja konfiguracji powiadomień, dzięki której każdy z graczy będzie mógł dostosować własny pasek powiadomień i ustawić priorytety.

Możliwość publikowania bezpośrednio do aktywnego kanału!

Nowe oprogramowanie udostępni opcję publikowania bezpośrednio do kanału aktywności, który pojawia się w różnych miejscach w menu konsoli PlayStation 4. Nowa opcja pozwala na publikowanie takich rzeczy jak: tekst, zrzuty ekranu i gify bezpośrednio do kanału aktywności oraz pozwoli oznaczyć graczy, analogicznie do opcji w FB. To świetny sposób na pokazanie swoich największych sukcesów i podzielenia się z innymi użytkownikami PSN.

Odtwarzanie Blu-ray 3D za pomocą PlayStation VR!

Jeśli jesteście fanami filmów 3D i posiadacie PlayStation VR to teraz będziecie mieli możliwość odtwarzania filmów z nośników Blu-ray i oglądania filmów 3D przy pomocy okularów PS VR. Pozostaje tylko zrobić popcorn i usiąść wygodnie, a świat 3D otworzy się przed Wami na nowo!

Źródło: PlayStation.Blog

Autor: | 2017-03-08T15:32:48+00:00 8 marca 2017 11:07|Kategorie: Informacja ogólna, Informacje o PS VR, Oprogramowanie PS 4, Oprogramowanie PS 4 Pro|Tagi: , , , |3 komentarze

O authorze:

Alien
Przybliżamy Wam świat PlayStation!

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Aktualizacja oprogramowania 4.50 dla PS4 na pewno pojawi się jutro!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ba-Baracus
Użytkownik
ADEPT
Poziom 4
Ocena :
     

Pozostaje czekać do jutra. Będę mógł podłączyć dysk do konsoli. Super aktualizacja!

Prince-Lubo
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Ba-baracus nie zwlekaj tylko instaluj. Super sprawa!

Prince-Lubo
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7
Ocena :
     

Już jest! Można pobierać. Ja już zainstalowałem i testuje funkcję:)