-, Video, Zapowiedzi PS VR-ARK Park zmierza na PlayStation VR!

ARK Park zmierza na PlayStation VR!

Dzień dobry Playowicze!

ARK Park to nic innego, jak rozwinięcie projektu ARK: Survival Evolved pod kątem wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, którego premierę zapowiedziano jeszcze w tym roku! Czy może być coś bardziej ekscytującego od zwiedzania parku jurajskiego w googlach VR? 

Za produkcją ARK Park stoi Peacock Studio, należące bezpośrednio do Snail Games,  które we współpracy z zespołem Wildcard podjęło się tego dość trudnego zadania. Akcję gry osadzono w przyszłości, w której dzięki możliwościom technicznym stworzono park jurajski, w którym obok najprzeróżniejszych gatunków dinozaurów traficie na te bardzo niebezpieczne! W pierwszej wersji gry ARK Park mieliśmy jedynie eksplorować tereny parku i poznawać kolejne gatunki, ale twórcy poszli o krok do przodu, dodając możliwość konfrontacji z dzikimi gadami. 

Źródło: ARK Park (Youtube)

Dzięki wyposażeniu gracza w śmiercionośną broń taką jak: pistolety czy karabiny nie staje się on jedynie ofiarą i może stawić czoła najbardziej drapieżnym gatunkom w postaci T-Rexa włącznie. W takim wypadku pierwszoosobowa gry eksploracyjna zamienia się w swoistego rodzaju shooter, stawiający na przetrwanie gracza w dość niesprzyjających dla człowieka warunkach! Oczywiście oprócz samej konfrontacji gracze mają możliwość kolekcjonowania zdjęć, rozwiązywania nieskomplikowanych zagadek i zbierania dna zwierząt. Twórcy dodatkowo zadbali o interakcję z napotkanymi zwierzętami (z wyłączeniem drapieżników), która pozwala na głaskanie, karmienie czy choćby jazdę na grzbiecie gadów. Niestety duży nacisk położono na przetrwanie, tak więc musicie liczyć się z faktem, że nie unikniecie walki z napotkanymi drapieżnikami.

Oprawa graficzna została opracowana w oparciu o wydajny silnik Unreal Engine 4, który umożliwił stworzenie trójwymiarowego świata dinozaurów na bardzo wysokim poziomie, z zachowaniem detali zarówno dinozaurów, jak i otaczającej ich roślinności. Premiera gry ARK Park na PlayStation VR została zaplanowana w IV kwartale 2017 roku. Niestety na dzień dzisiejszy nie podano ceny!  

Autor: | 2017-07-31T17:52:34+00:00 31 lipca 2017 09:06|Kategorie: Gry PS 4, Video, Zapowiedzi PS VR|Tagi: , , |4 komentarze

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "ARK Park zmierza na PlayStation VR!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
VampireGirl
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5
Ocena :
     

Dinozaury. Tak, zdecydowanie tak! Po rewelacyjnej grze Robinson: The Journey długo czekałam na grę z dino. Mam tylko nadzieję, że będę mogła zagrać w tym roku. To, że dołożyli strzelanie to według mnie dobry ruch i gra ARK Park może zyskać. Czekam z niecierpliwością na nowe wiadomości od was.

Goral
Użytkownik
ADEPT
Poziom 3
Ocena :
     

Mogliby najpierw połatać stare ARK a potem dawać coś na VRy. Jak zwykle zaczynają od d**y strony.

SamurajJack
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7
Ocena :
     

Wygląda całkiem zachęcająco. W sumie, jak cena będzie dobra to pomyślę o ARK Park. Mogę dać max 100 złotych.

Kakashi
Użytkownik
ADEPT
Poziom 4
Ocena :
     

Co to za gniot. Grafika jak z Nintendo i do tego debilne sterowanie i strzelanie. Matko przypomina mi grę z agentem FBI, gdzie trzeba było pokazać swoje umiejętności na strzelnicy. Normalnie załamka.