Po kompletnej klapie Star Wars Battlefront po raz pierwszy od dłuższego czasu szwedzkie studio DICE nabrało wiatru w żagle i pochwaliło się swoją statystyką z pierwszego tygodnia od pamiętnej premiery Battlefield 1! 

Battlefield 1 to zdecydowanie jedna z najlepszych odsłon w historii serii. Zarówno Star Wars Battlefront, jak i Battlefield 1 wyszły spod skrzydeł szwedzkiego studia DICE, to mimo wszystko historia pierwszej wojny światowej bardziej przypadła do gustu graczom z całego świata. W pierwszym tygodniu od premiery, która odbyła się 21 października 2016 roku liczba “wygranych godzin” sięgnęła 59 mln, włączając w to wcześniejszy dostęp graczy posiadających edycje kolekcjonerskie! Inne liczby związane z eliminacją przeciwnika za pomocą noża, czołgu czy samolotu zdecydowanie potwierdzają sukces DICE i samego wydawcy Electronic Arts

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji wypróbować nowej odsłony Battlefield 1 to może poniższe statystki w jakimś stopniu nakłonią Was do zakupu najlepszej dotąd produkcji studia DICE.

Pamiętajcie, że na polu walki osławionych FPS-ów znajdują się jeszcze Call of Duty: Infinite Warfare oraz Titanfall 2, które miały swoją premierę w ostatnich dwóch tygodniach. Tak więc jest w czym wybierać, przynajmniej jeśli mówimy o typowych strzelankach!