-, Video, Zapowiedzi PS4-Brutalnie trudna gra “The Persistence” z lipcową premierą na PS VR!

Brutalnie trudna gra “The Persistence” z lipcową premierą na PS VR!

Dzień dobry Playowicze!

Statek kolonizacyjny wpada w pole grawitacji czarnej dziury w skutek, której cała załoga mutuje, zmieniając się w krwawe monstra. Zostałeś sam a przed Tobą walka o uratowanie statku Persistence! Co zrobisz?

Akcja gry The Persistence została osadzona w XXVI wieku, w którym przemierzanie kosmosu i poszukiwanie nowych miejsc kolonizacji to główny priorytet ludzkiego gatunku. W trakcie eksploracji gwiazdy oddalonej od ziemi o blisko 1291 lat świetlnych dochodzi do katastrofy w zasięg pola grawitacyjnego czarnej dziury, powstałej w wyniku wypadku zderzenia się gwiazdy z czarną materią. Większość członków załogi ulega poważnym obrażeniom, które w wielu przypadkach kończą się śmiercią. Główny komputer pokładowy IRIS stara się uratować resztę załogi eliminując obrażenia, poprzez zastąpienie sklonowanymi organami, czego skutkiem są liczne mutacje i przemiany ludzi w przerażające potwory żądne krwi. Wcielając się w postać Zimri Edera (oficera bezpieczeństwa) budzisz się ze stanu hibernacji i rozpoczynasz walkę z czasem, której celem jest ponowne uruchomienie silników statku i uratowanie go przed destrukcją. Niestety na Waszej drodze stają zmutowani członkowie załogi, którzy dysponują ogromną siłą i przerażającą chęcią zniszczenia wszystkiego wokół. 

Oficjalny zwiastun The Persistence

Źródło: PlayStation (Youtube)

Prezentacja The Persistence na E3 2017

Źródło: PlayStation (Youtube)

Nowa gra studia Firesprite, czyli twórcy takiego hitu jak The Playroom została stworzona na potrzeby PlayStation VR. Jest hybrydą survival horroru z elementami roguelike, w której gracz uzbrojony w różnego rodzaju broń stara się uratować statek kolonialny klasy Eon.

Istotnym elementem rozgrywki jest wytrwałość, czyli chęć walki z otaczającymi  potworami oraz przywrócenie funkcjonalności statku Persistence. Śmierć gracza w trakcie rozgrywki nie jest końcem a tak naprawdę elementem przejścia w kolejny etap, w nowym sklonowanym ciele z engramami, czyli przywróconą osobowością i wspomnieniami. Bezpośrednia konfrontacja ze zmutowanymi członkami załogi to coś czego należy unikać a wręcz korzystać z ich nieuwagi. Każda walka niesie za sobą poważne obrażenia, których skutkiem może być natychmiastowa śmierć. Oczywiście do dyspozycji gracza oddano wiele prototypów broni, powstałych w wyniku modyfikacji z elementami czarnej materii. Ich siła rażenia jak i możliwości bojowe pozwalają na bezpośrednią konfrontację, ale nasuwa się pytanie, czy nie łatwiej jest unikać walki, korzystając z dostępnych osłon i teleportera bliskiego zasięgu?  Wybór pozostawiamy Wam! 

Przywrócenie poprawności działania silników statku to jedno z wielu zadań, jakie postawili przed Wami twórcy ze studia Firesprite. Niestety system automatycznej konfiguracji pokładu również został uszkodzony, co powoduje zmianę układu statku. W momencie, w którym gracz poniesie śmierć lub skorzysta z teleportu pomiędzy pokładami, zmieni się układ statku jak i sama rozgrywka. Gracze będą musieli zmierzyć się z innymi wrogami, jak i przeszukać inne lokacje w celu odnalezienia przedmiotów, czy modyfikacji broni.

Samą rozgrywkę możecie prowadzić w pojedynkę lub skorzystać z pomocy znajomych, którzy za pomocą telefonu lub tabletu mogą hakować system statku, torując wam drogę do naprawienia uszkodzeń i tym samym ułatwić walkę z mutantami. Niestety za Waszą śmierć otrzymują pokaźne nagrody, więc zastanówcie się, czy warto korzystać z pomocy innych?

Premiera gry The Persistance na PlayStation VR została zaplanowana na 24 lipca 2018 roku. Gracze, którzy już dzisiaj chcą zapewnić sobie dostęp do gry w dniu premiery mogą skorzystać z zamówienia przedpremierowego w cenie 124 PLN (dostępne tutaj). Dla subskrybentów PlayStation Plus czeka rabat w wysokości 10%, a więc za grę zapłacą 111,60 PLN. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Autor: | 2018-02-01T14:08:05+00:00 1 lutego 2018 09:07|Kategorie: Gry PS 4, Video, Zapowiedzi PS4|Tagi: , , , |0 komentarzy

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o