-, Video, Zapowiedzi PS4-Call of Duty: WWII – wszystko co wiemy o niezwykłej wizji II wojny światowej!!!

Call of Duty: WWII – wszystko co wiemy o niezwykłej wizji II wojny światowej!!!

Dzisiejsza prezentacja Activision przyciągnęła kilka milionów fanów! Nic w tym dziwnego, w końcu mówimy o Call of Duty: WWII! Jak powiedział sam Glen Schofield (Co-Founder & Studio Head Slidgehammer Games) …stworzyliśmy najlepszą grę w historii, naprawdę najlepszą…! 

W pierwszej kolejności możemy potwierdzić informację związaną z datą premiery Call of Duty: WWII, która zadebiutuje 3 listopada 2017 roku na konsolę PlayStation 4/Pro. Tym razem Sledgehammer Games wraz z Activision zabierze Was w sam środek II wojny światowej, która pochłonęła miliony ofiar. Wylądujcie w Normandii, ale walki będziecie prowadzić na frontach całej Europy, gdzie poznacie okrutne oblicze wojny.

Niesamowity zwiastun Call of Duty: WWII

Zaskakujący pokaz Call of Duty: WWII

Nowe Call of Duty: WWII zaoferuje tryb kampanii, oddający realia wojny tryb wieloosobowy oraz dynamiczny tryb kooperacji z słynnym rozszerzeniem Zombie. Czego więc możecie się spodziewać po najlepszej odsłonie Call of Duty?

Kampania

Niestety w tym przypadku kampania dla jednego gracza nie będzie skupiała się na super żołnierzu, wyposażonym w najnowszą technologię! Swoją historię rozpoczniecie w roli niedoświadczonego i wrażliwego żołnierza Ronald „Red” Danielsa, członka 1 Dywizji Piechoty, który jako 19-letni chłopak z Teksasu zaciągnął się w szeregi amerykańskiej piechoty. Prawda jest taka, że twoja drużyna jest mocno podzielona a jej liderem jest hardcore-owy sierżant William Pearson (w tej roli Josh Duhamel), który uważa, że cel uświęca środki i wszystko jest dozwolone, aby tylko zakończyć misję z sukcesem. W pierwszej kolejności twoja drużyna ląduje na plaży Omaha, aby później skierować się w głąb Francji, wyzwolić Paryż spod okupacji a zakończyć swoją misję w Berlinie. Po drodze uda się Wam dostać w szeregi francuskiego ruchu oporu i wziąć udział w bitwie po stronie wojsk brytyjskich. Jednym z ciekawszych momentów kampanii dla jednego gracza będzie bitwa w lasach Hürtgen, gdzie zetrą się siły pancerne wojsk niemieckich z siłami pancernymi aliantów. Ten moment na pewno długo zapadnie Wam w pamięci. Oczywiście w trakcie kampanii w Wasze ręce trafi wiele rodzajów broni, w tym karabiny maszynowe, granaty, noże i przede wszystkim szeroko rozumiana broń pancerna, w tym czołg M4 Sherman!

Przyglądając się bliżej zaprezentowanemu na pokazie zwiastunowi można domniemywać, że Call of Duty: WWII nie gloryfikuje wojny czy przemocy, a tak naprawdę koncentruje się na sławieniu heroizmu poszczególnych żołnierzy. Kampania dla jednego gracza ma być czymś zupełnie nowym mocno odróżniającym się elementem od poprzednich odsłon COD. Tak naprawdę twórcom zależało na jak najlepszym przedstawieniu realizmu walk w tamtym okresie. Nie będziecie mogli założyć super pancerza, czy schować się za jakimś domem i strzelać bez opamiętania do ciężkiego sprzętu. Tutaj będzie inaczej! Gdy zostaniecie trafieni to nie wyjmiecie z apteczki i uleczycie się sami! Niejednokrotnie będziecie musieli poprosić towarzyszy o ogień zaporowy i pomoc w odzyskaniu zdrowia.

Prawda jest taka, że twórcy z Sledgehammer Games starali się nadać osobowość ważnym elementom wojny, aby uwypuklić najważniejsze jej elementy. Duży nacisk położyli na fakty i ich właściwą interpretację, aby oddać w Wasze ręce najlepszą grę świata. Najważniejsze w tym wszystkim jest fakt, że kampania dla jednego gracza będzie posiadała odrębną fabułę od tych zaprezentowanych w trybie multiplayer! 

Multiplayer

Tryb wieloosobowy rządzi się odrębnymi prawami niż kampania dla jednego gracza. I nie chodzi tu o znaczące różnice w kampaniach, ale nawet o sama postać żołnierza, którym będziecie wytrwale kierować w wielogodzinnych pojedynkach z innymi graczami. Zasada jest prosta, im więcej wygranych bitew, tym wyższa ranga i ekwipunek. Oczywiście jest i haczyk. Tak naprawdę będziecie mogli rozwijać swoją postać, ale tylko w obrębie jednej formacji, czyli piechoty, sił pancernych czy powietrznych. Jeżeli zdecydujecie się na walkę po stronie aliantów to każde Wasze zwycięstwo zostanie odnotowane po stronie sił alianckich. Zmiana frontu działań będzie wymagała stworzenia nowego bohatera. Jednym z ciekawszych elementów będzie tzw. funkcja centrali, czyli forma kontaktu z innymi graczami. Coś w rodzaju interakcji najlepszych graczy, którzy będą częścią zamkniętej społeczności.

Bitwy w trybie wieloosobowym będą się odbywały w wieloetapowych kampaniach, w których najważniejszym elementem będzie zdobycie założonego celu. Niestety, gdy zginiecie a Was kamrat nie zdąży na czas z apteczką to już nie będziecie mogli kontynuować walki w danym obszarze działań, aż do zakończenia całej misji. Dla przykładu: jeżeli w trakcie lądowania w Normandii traficie na plaże i w jakiś cudowny sposób nie uda się Wam przetrwać zmasowanego ataku na bunkry broniące plaży to do zdobycia bunkrów będziecie wyłączeni z możliwości walki.

Dynamiczny tryb kooperacji

Ten tryb będzie posiadał zupełnie odrębną fabułę do rozgrywki z kumplem z kanapy. Prawdopodobnie w większości oprze się na znanym trybie Zombie, który wśród fanów zaskarbił sobie miano must have każdego Call of Duty! Dodatkowym elementem będzie możliwość skorzystania z bogatego ekwipunku i ustawienia trybów rozgrywki.

Więcej informacji o Call of Duty: WWII, w tym trybie kooperacji i multiplayer poznacie w trakcie zbliżających się targów E3. Oczywiście pojawią się możliwość rozegrania kilku bitew w trybie multiplayer na kilkunastu dostępnych stanowiskach, wyposażonych w PlayStation 4. Gracze, którzy już dzisiaj chcą zapewnić sobie dostęp do prywatnych testów beta Call of Duty: WWII mogą skorzystać z zamówień przedpremierowych, które znajdą w sklepie PlayStation Store. Na obecną chwilę dostępne są dwie wersje: standardowa i Digital Deluxe, oferująca poza dostępem do bety dynamiczny motyw oraz przepustkę sezonową. W najbliższym czasie do sklepów trafi wspomniana przez nas wcześniej wersja Pro Edition z przepięknym steelbookiem i przepustką sezonową! Więcej informacji o planowanych prywatnych testach beta przeczytacie tutaj!

Prawdziwych fanów serii i kolekcjonerów zapraszamy do sklepu Call of Duty, w którym znajdziecie koszulki, torby i bluzy sygnowane logiem WWII (akcesoria znajdziecie tutaj).

Call of Duty: WWII w cenie 289 PLN

Więcej informacji o zamówieniu przedpremierowym znajdziecie tutaj!

Więcej informacji o zamówieniu przedpremierowym znajdziecie tutaj!

Autor: | 2017-04-27T01:25:29+00:00 26 kwietnia 2017 20:17|Kategorie: Gry PS 4, Video, Zapowiedzi PS4|Tagi: , , , , |5 komentarzy

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Call of Duty: WWII – wszystko co wiemy o niezwykłej wizji II wojny światowej!!!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pablo_kosa
Użytkownik
ADEPT
Poziom 14
Ocena :
     

Artykuł godny najlepszego serwisu o PlayStation w Polsce. Dla mnie po prostu bomba! Chylę czoła!

SamurajJack
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7
Ocena :
     

Tak wyczerpującej informacji to się po Was nie spodziewałem. Normalnie nie mam pytań. Jedyne co mi pozostaje to kupić preorder i czekać na testy beta.

Wizard_aDam
Użytkownik
ADEPT
Poziom 10
Ocena :
     

Jestem pod ogromnym wrażeniem, ogromnym! Liczyłem na kilka informacji, ale u was znalazłem wszystko czego szukałem. Preorder zamówiony. Już chciałbym zagrać w betę:)

Crazy_lady
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7
Ocena :
     

Niezwykłe będzie to COD WW2. Już nie mogę się doczekać. Najważniejsza jak dla mnie kampania:) Mam nadzieję, że będzie długa i wciągająca:) Zbieram pieniążki wersję Pro!

Stormtrooper
Użytkownik
ADEPT
Poziom 6
Ocena :
     

To będzie coś pięknego. Call of Duty wraca do korzeni. Nareszcie ciekawy podstawy a nie jakieś wojny kosmiczne jak w Infinite Warfare. Za to kocham COD! Wersja Deluxe zamówione!!!