Druga odsłona Don Bradman Cricket studia Big Ant Studios otrzymała oficjalną datę premiery, wyznaczoną na 22 grudnia 2016 roku. Tym razem deweloperzy skorzystali z dobrodziejstw nowego silnika graficznego, który diametralnie zmienił rozgrywki w wirtualnym świecie krykieta! 

Don Bradman Cricket 17 to zupełnie na nowo zaprojektowana gra sportowa, będąca spadkobiercą tytułu z 2014 roku. Jest to typowa symulacja gry w krykieta, która swoją popularność zawdzięcza elitom na terenie Wielkiej Brytanii. Deweloperzy z Big Ant Studios w trakcie tworzenia gry korzystali z rad i doświadczenia ekspertów, oddając w ręce graczy realistyczną symulację krykieta, przypominającą w dużym stopniu transmisję telewizyjną! Dodatkowo w stosunku do pierwszej odsłony udostępniono edytor postaci, pozwalający na stworzenie nowych zawodników i przypisanie im roli na boisku. 

Źródło: LioN KoLLA (Youtube)

Oczywiście nie zapomniano o możliwości importowania kilkunastu tysięcy graczy z poprzedniej wersji, co jednocześnie umożliwia stworzenie niezliczonej liczby zespołów, biorących udział w prestiżowych rozgrywkach. Premierę Don Bradman Cricket 17 na konsolę PlayStation 4 zaplanowano na 22 grudnia 2016 roku w sugerowanej cenie $60 (w przeliczeniu ok 250 PLN). Na samym początku gra będzie dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej, ale wydawca Home Entertainment Suppliers Pty nie wyklucza wydania wersji pudełkowej!