-, Video, Zapowiedzi PS4-Fifa 17 prezentuje możliwości silnika Frostbite na targach Gamescom 2016! A my je testowaliśmy!

Fifa 17 prezentuje możliwości silnika Frostbite na targach Gamescom 2016! A my je testowaliśmy!

Rywalizacja pomiędzy serią Fifa a PES znana jest chyba wszystkim graczom, dla których symulator piłki nożnej to obowiązkowa pozycja w kolekcji gier na konsolę PS4. Przy tworzeniu nowej wersji Fifa studio Electronic Arts sięgnęło głębiej, oferując lepsze i bardziej wyraziste doznania, opierając je na nowym silniku gry Frostbite! Tym razem postawiono na świeżość i przede wszystkim unikalność nowego symulatora piłki nożnej.   

 

Źródło: EA SPORTS FIFA (Youtube)

Na trwających targach Gamescom 2016 zaprezentowano najnowszy zwiastun gry Fifa 17. Nasza ekipa, nie tylko miała okazję obejrzeć kolejny materiał video, ale również rozegrać kilka meczów! Nasze wrażenia były, jak to powiedzieć …niezadowalające…Oczywiście nowy silnik wniósł wiele zmian w serii Fifa, która od dobrych kilku lat nie zaskakiwała innowacyjnością. Graficznie Fifa 17 prezentuje się poprawnie, chociaż po nowym silniku graficznym oczekiwaliśmy wow! Animacje postaci, modele stadionów i w końcu twarze zawodników wyglądają dość kiepsko. Odwzorowanie znanych twarzy piłkarzy poszło chłopakom z Electronic Arts dość słabo, a reszta zawodników po prostu jest gdzieś obok. Nawet nasz rodzimy Robert Lewandowski nie wygląda, jak Robert Lewandowski tylko jak słabo wykonany klon. Na to wygląda, że piłkarze może są mniej ważni niż sama rozgrywką, bo tutaj stawiamy duży plus za płynność i brak widocznych błędów! 

Oczywiście zmiany w mechanice gry są odczuwalne i dają dużą swobodę w rozgrywce. Należy zwrócić uwagę na jeden aspekt. W trakcie jednego z rozegranych spotkań ciężko było nam odzwyczaić się od nawyków nabytych z poprzednich odsłon Fifa. Tym bardziej podania na długi dystans czy krótka wymiana podań między obrońcami sprawiała nam wiele problemów. Mamy wrażenie, że tym przypadku to mogło być podekscytowanie, ale naprawdę chłopaki z naszej ekipy potrafią kopać futbolówkę. Duże zmiany dotknęły natomiast piłkarzy ofensywnych, którzy w dość inteligentny sposób starają się uwolnić od pilnujących ich obrońców. Tutaj dajemy kolejnego dużego plusa dla zmian w Fifie 17!

Prawdę mówiąc po kilku meczach coraz lepiej radziliśmy sobie z prowadzeniem piłki i nawet udało się nam strzelić kilka bramek. Kolejną sprawą, która w dużym stopniu wpłynęła na dość negatywną ocenę nowej Fify jest nierealna walka w polu, czyli tzw. przepychanki. W momencie, w którym chcieliśmy odebrać piłkę napastnikowi lub staraliśmy się odepchnąć go w trakcie rzutu rożnego otrzymywaliśmy żółtą kartkę i w jednym przypadku czerwoną. Jakby sędziowie nie wiedzieli, że piłka nożna to męski sport (nie ujmując kobiecym drużynom) i czasami faceci muszą się dać upust swojemu testosteronowi.  Ten aspekt rozgrywki dostaje wielki minus!

Ok, czas zająć się kampanią fabularną “Droga do sławy”, która w naszych oczach jest elementem po prostu zbędnym. W sumie uczestniczyliśmy w historii Aleksa Huntera, który zamiast grać, wykonywał bezsensowne polecenia, przerywane krótkimi filmikami a sama rozgrywka nie miała tak naprawdę nic wspólnego z prawdziwą symulacją piłki nożnej. Gracze, którzy sięgną do nowości, którą bez wątpienia jest kampania fabularna muszą wziąć pod uwagę fakt, że FIFA 17 oferuje go jako dodatek, obok którego możecie przejść obojętnie! 

Zauważalne zmiany pojawiły się w trybie Ultimate Team. W tym przypadku zaskoczył nas aspekt wyzwań, który umożliwia budowanie zespołu opierając się na umiejętnościach piłkarzy, zgraniu, narodowości czy choćby odpowiedniej ilości złotych kart, które warunkują zasilenie zespołu danym piłkarzem. Stworzenie odpowiedniego zespołu umożliwi pozyskanie paczek czy monet, które automatycznie podniosą Was w rankingach i tabelach miesięcznych. Najlepsi z graczy będą mieli okazję wziąć udział w prestiżowych zawodach FIFA 17 Ultimate Team Championship!

Reasumując – nie jesteśmy zachwyceni Fifą 17, a miało być tak pięknie, wywiady, komentarze (cytując Seksmisję). Nowy silnik Frostbite nie powalił nas na kolana, wręcz przeciwnie pozostawił niesmak! Być może za mało czasu spędziliśmy na boisku, a może mieliśmy do czynienia z wersja wymagająca szlifu i wielu poprawek. Tryb fabularny stanowi ciekawy, choć według nas niepotrzebny dodatek, który zamienia serię Fifa w hybrydę idącą w kierunku współczesnych strzelanek a nie symulatora piłki nożnej! Oczywiście nie skreślamy gry Fifa 17 na samym początku. Będziemy się jej bacznie przyglądać i przy następnej okazji spróbujemy poszukać więcej pozytywnych wibracji, gdy tylko nasza stopa stanie na boisku!

Autor: | 2016-10-17T17:26:40+00:00 17 sierpnia 2016 12:01|Kategorie: Gry PS 4, Video, Zapowiedzi PS4|Tagi: , , , , |0 komentarzy

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o