-, Gry PS 4, Video, Zapowiedzi PS4-“Get Even” – What is real, czyli nasze wrażenia z rozgrywki na PS4!

“Get Even” – What is real, czyli nasze wrażenia z rozgrywki na PS4!

Dzień dobry Playowicze!

Dzięki uprzejmości firmy CENEGA  i twórców ze studia The Farm 51 mieliśmy okazję zapoznać się z niezwykle intrygującą grą  Get Even”. Mimo, że surrealistyczną produkcję polskiego studia na konsolę PlayStation 4 będziecie mogli zobaczyć dopiero 26 maja 2017 roku to już dzisiaj chcieliśmy Wam uchylić nieco rąbka tajemnicy.  

Get Even to projekt, który stawia przed graczem wiele pytań i poddaje pod wątpliwość to co widzą nasze oczy. Realizm czy jawa zacierają między sobą wąską granicę, której przekroczenie jest czymś normalnym i sama fabuła wielokrotnie daje nam do tego okazję. Rozumienie otaczającej rzeczywistości połączone z możliwością dokonywania wyborów na każdym etapie rozgrywki oraz zawiła zagadka, w jaką zostaje wciągnięty główny bohater dały mi wiele do myślenia nad celem, jaki przyświecał twórcom gry. Gdy tylko usiadałem to konsoli i nacisnąłem przycisk X rozpoczynający moją przygodę z Get Even to tak naprawdę nie wiedziałem czego mogę się spodziewać po grze, która łączy w sobie fabułę filmu Efekt Motyla, dobry kryminał, na którego końcu być może trafiamy na tego złego, elementy dość dobrze skrojonej strzelanki okraszone thrillerem psychologicznym, który od samego początku buduje napięcie między graczem a kimś o imieniu Red.

Jako, że czułem się silny i zdolny do rozwikłania zagadki lub zagadek, jakie postawili przede mną twórcy rozpocząłem przygodę z Get Even. Przez ponad 2 godziny przemierzałem różne lokacje, ucząc się zachowań, które w realnym świecie są po prostu niedozwolone. Za każdym razem, gdy trafiałem na przeciwnika, czy to w opuszczonym zakładzie psychiatrycznym, czy w schronie zastanawiałem się nad pytaniem, czy mam pozwolić mu żyć a może go zabić i jakie będę tego konsekwencje. Rozwiązywanie zagadek nie było czymś wielce skomplikowanym, ale niewłaściwa kolejność ich rozwiązywania już tak. 

Źródło: Bandai Namco Entertainment Europe (Youtube)

Każda moja decyzja niosła za sobą konsekwencje widoczne w dalszej rozgrywce. Muszę przyznać, że z minuty na minutę wchodziłem w świat Get Even jeszcze mocniej, próbując odgadnąć konsekwencje moich decyzji. Możliwość powrotu do przeszłości (zupełnie jak w filmie Efekt Motyla), czyli opcja zmiany decyzji i rozegrania jeszcze raz tego co już widziałem i wiedziałem dała mi poczucie, że mogę podejmować decyzje w nieskończoność, badając nie tylko reakcje postaci z gry, ale i mnie samego.

Wykorzystanie techniki fotogrametrii, czyli fotografowania różnych elementów i obiektów a następnie przenoszenia ich do gry dała nieograniczone możliwości twórcom gry Get Even. Z wywiadu, jakiego udzielił nam Wojciech Pazdur (Development Director at The Farm 51) dowiedziałem się, że lokacje występujące w grze, jak szpital psychiatryczny czy schron, w którym próbowałem uratować dziewczynę, do której ciała przyczepiono ładunek naprawdę istnieją. To pozwoliło mi zrozumieć ile pracy i wysiłku kosztowało twórców stworzenie klimatu, który na długo zapadnie mi w pamięci. Całą produkcję wpiera niesamowita oprawa muzyczna oparta o nowoczesną technologię Auro-3D, czyli innowacyjne rozwiązanie z zakresu akustyki 3D, która od samego początku buduje emocje nie do opisania. To po prostu trzeba usłyszeć!

Reasumując, gra Get Even zaoferuje niespotykaną dotąd w branży gier możliwość wejścia w niepojęty dla ludzkiego umysłu świat, który pozwoli Wam na wielokrotną interakcję i próbę odpowiedzenia sobie na pytania – co mogłem/am zrobić lepiej i czy moja decyzja była słuszna? 

Autor: | 2017-03-18T11:20:53+00:00 17 marca 2017 09:20|Kategorie: Eventy, Gry PS 4, Video, Zapowiedzi PS4|Tagi: , , , , |5 komentarzy

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "“Get Even” – What is real, czyli nasze wrażenia z rozgrywki na PS4!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7
Ocena :
     

Robi wrażenie, nie tylko gra, ale i artykuł. Gratuluję twórcy. Na pewno zagram, jak tylko się pojawi!

Golum
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5

Zgadzam się. Gra wygląda dobrze, chociaż z oceną poczekam aż zagram:)

Wizard_aDam
Użytkownik
ADEPT
Poziom 10

Wygląda zaje****. Ja tam kupuję w ciemno. Nareszcie coś świeżego!!!

Komandos
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5
Ocena :
     

Nawet, nawet. Po gameplay widać, że ma potencjał. Ciekawe jak w rzeczywistości. Chętnie zagram, jak cena nie będzie kosmiczna!

Wizard_aDam
Użytkownik
ADEPT
Poziom 10
Ocena :
     

Nie mogę się doczekać. Widziałem wasz wywiad i jestem pod wrażeniem. Oglądałem też wywiad na muve.pl i porównując go do waszego to niebo a ziemia. Fajna ta wasza od marketingu!!!