-, Informacja ogólna, Informacje o PS 4-Instrukcja przeniesienia danych z PS4 do PS4 Pro (Poradnik)!

Instrukcja przeniesienia danych z PS4 do PS4 Pro (Poradnik)!

Jesteś szczęśliwym posiadaczem konsoli PlayStation 4 Pro i zastanawiasz się jak przenieść swoje dane, gry i ustawienia z starej konsoli PS4? Przeczytaj naszą instrukcję i zobacz jakie to proste! 

Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją i oszczędź sobie kilkunastogodzinnej pracy z przenoszeniem danych do nowej konsoli PS 4 Pro przy pomocy zewnętrznej pamięci. Jedyne czego potrzebujesz to kabel sieciowy kat.5e o długości maksymalnie 2m. To co, zaczynamy!?

1.  Sprawdź wersję oprogramowania systemowego!

w pierwszej kolejności po włączeniu konsoli PS4 i nowej PS4 Pro sprawdź wersję oprogramowania systemowego. Możesz to zrobić wchodząc w Ustawienia – Aktualizacja Oprogramowania Systemowego. Po ostatniej aktualizacji każda z konsol powinna posiadać system w wersji 4.05. Jeżeli, na jednej z konsol posiadasz inną wersję oprogramowania to koniecznie wykonaj aktualizację. 

 

2. Podłącz obie konsole do internetu i zaloguj się do PSN!

Jeżeli na obu konsolach posiadałeś identyczną wersję oprogramowania systemowego i nie musiałeś logować się do sieci PSN to teraz jest to warunek konieczny. Podłącz konsole PS4 i PS4 Pro do internetu i zaloguj się do sieci PSN, swoim PSN ID i hasłem. Bez podłączenia do sieci PSN nie będzie możliwe wykonanie transferu danych z starej konsoli do nowej konsoli PS 4 Pro! 

3. Przygotuj swoje dane!

Po rejestracji w sieci PSN nowa konsola PS4 Pro wykryje logowanie przy pomocy PSN ID. Pojawi się ekran z pytaniem, czy chcesz rozpocząć przenoszenia danych ze starej konsoli do nowej PS 4 Pro! Potwierdź rozpoczęcie procesu transferu, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na starej konsoli PS4 aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego!

4. Połącz obie konsole za pomocą kabla LAN (kat.5e)!

Następnie połącz ze sobą obie konsole PS4 za pomocą kabla LAN do odpowiednich portów dostępnych z tyłu konsoli. Alternatywnie, możesz podłączyć konsole PS4 do routera za pomocą dwóch kabli LAN. Proces transferu danych będzie odbywał się dokładnie tak samo.

5. Wybierz dane, które chcesz przenieść!

Po podłączeniu obu konsol kablem LAN pojawi się ekran z możliwością wyboru danych, które możesz przenieść na dysk nowej konsoli PS4 Pro. Poza aplikacjami możesz przenieść zapisane stany gier, tematy, ustawienia czy choćby zrzuty ekranu. Po wyborze określonych danych po prawej stronie pojawi się informacja o wolnej przestrzeni dyskowej!

6. Aktywuj PS4 Pro!

Po dokonaniu wyboru określonych danych do przeniesienia zostaniesz poproszony o aktywacje nowej konsoli, w charakterze podstawowego PS4. Umożliwi to automatyczne pobieranie aktualizacji, ładowanie stanu zapisanych gier w chmurze subskrypcji PlayStation Plus, w tym przechowywania i udostępniania treści innym użytkownikom. 

Co możecie przenieść z starej konsoli? 

 • Wszystkie pobrane, zainstalowane gry włącznie z stanem zapisu;
 • Wszelkie stworzone foldery;
 • Wszelkie zapisane filmy i zrzuty ekranu;
 • Wszystkie zsynchronizowane trofea;
 • Wszystkie wysłane i odebrane wiadomości od znajomych w PSN,;
 • Dane profilu z innych kont użytkowników, które zostały zapisane na konsoli PS4 z PSN ID.

Co nie zostanie przeniesione?

 • Wszelkie zapisane hasła  PSN, Netflix i Amazon itp hasła. Należy je ponownie wprowadzić po przeniesieniu danych i ponownym logowaniu do PSN;
 • Dane profilu kont użytkowników, które nie zapisały zapisane na PS4 z PSN ID; 
 • Wszelkie niezsynchronizowane trofea.

Przenoszenie danych – rady!

 • Pobieranie gier pobranych z PlayStation Store lub PlayStation Plus można pominąć w procesie przenoszenia. Po zalogowaniu do PSN na nowej konsoli PS4 Pro będą możliwe do pobrania z biblioteki;
 • Przed transferem danych ze starej do nowej konsoli członkowie aktywnej subskrypcję PlayStation Plus powinni wyeksportować wszystkie zapisane dane do chmury (10 GB pojemności). Po zalogowaniu się do PSN wszystkie dane będzie można pobierać do nowej konsoli;
 • Przenoszenie danych powinno odbywać się na konsolach o tej samej pojemności dysku, w tym przypadku 1 TB. W innym wypadku proces przenoszenia danych może zostać przerwany;
 • Pamiętaj o sformatowaniu dysku twardego w starej konsoli PS4.

Źródło: PlayStation.blog

Autor: | 2016-11-09T22:32:12+00:00 9 listopada 2016 12:18|Kategorie: Informacja o PS 4 Pro, Informacja ogólna, Informacje o PS 4|Tagi: , , , |9 komentarzy

O authorze:

Alien
Przybliżamy Wam świat PlayStation!

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Instrukcja przeniesienia danych z PS4 do PS4 Pro (Poradnik)!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Kurcze, jakie to proste. Przyszedł czas na zmianę konsoli na Pro.

Jasmina_o
Użytkownik
ADEPT
Poziom 6

W końcu Sony poszło po rozum do głowy! Nie trzeba przegrywać nic na zewnętrzny dysk. Czas kopiowania skrócił się z kilkunastu godzin do kilkudziesięciu minut! Jest ok!

Crazy_lady
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Zgadzam się z Tobą jasmina_o. Nie wiem czy wiesz, ale w ostatniej wersji oprogramowania już była taka funkcja, gdzie mogłaś kopiować z konsoli PS4 na inną PS4!

Jasmina_o
Użytkownik
ADEPT
Poziom 6

Wiem, wiem! Czytałam o tym, w którymś z artykułów na Playstation4you

Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

A ja już to robiłem. Kopiowanie danych ze starej PS4 jest banalne i trwa może z godzinę (zależy od ilości danych – ja miałem ok 600GB)!

Wizard_aDam
Użytkownik
ADEPT
Poziom 10

Ja też. Funkcjonalność duży +. W końcu do Sony PlayStation!

Prince-Lubo
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Szkoda, że nie można przekopiować danych z PS3. Save do kosza. Trofea do chmury!

Pablo_kosa
Użytkownik
ADEPT
Poziom 13

PS3? Gościu, skąd się urwałeś. Kto ma teraz PS3, chyba mój dziadek!

Pablo_kosa
Użytkownik
ADEPT
Poziom 13

Ciekawy opis. Moglibyście zrobić coś z własnymi zrzutami.