-, Video, Zapowiedzi PS4-Mitologia nordycka inspiracją dla twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice!

Mitologia nordycka inspiracją dla twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice!

Doświadczenie psychozy i mitologia nordycka to główne aspekty, którymi kierowali się twórcy gry Hellblade: Senua’s Sacrifice. Zapraszamy do dziennika twórców jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku!

W kolejnym dzienniku twórców Dominic Matthews (Product Development Ninja Theory) przedstawił fundamenty mitologii nordyckiej, na których oparli się twórcy Hellblade: Senua’s Sacrifice. Centralnym element mitologii nordyckiej jest opowieść o drzewie życia, Yggdrasilu, czyli świętym jesionie, które według wierzeń jest osią i miejscem łączącym wszystko we spólnym ładzie w kosmosie. Właśnie na tej opowieści opiera się fabuła gry osadzona w świecie fantasy, gdzie główna bohaterka Senua wybiera się w podróż do świata umarłych.

Źródło: PlayStation EU (Youtube)

W trakcie swojej podróży trafia na różnego rodzaju wojowników, bóstwa i bestie, które stają na jej drodze do celu.  Na pierwszy rzut oka widać, że tytułowa bohaterka Senua jest fizycznie słabsza od napotkanych wrogów, ale sprytem, szybkością i umiejętnością walki mieczem nadrabia swoje fizyczne ułomności. Jeżeli jesteście ciekawi co przygotowali dla Was twórcy to zapraszamy Was na prawie 8 minutowy materiał video z wojowniczką Senau w roli głównej!

Autor: | 2017-03-03T18:57:43+00:00 3 marca 2017 15:54|Kategorie: Gry PS 4, Video, Zapowiedzi PS4|Tagi: , , , |3 komentarze

O authorze:

Jac00bsky
Z nami odkryjesz sekrety PlayStation!

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Mitologia nordycka inspiracją dla twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wonder-Woman
Użytkownik
ADEPT
Poziom 4
Ocena :
     

Sama nie wiem co mam sądzić o tej grze. Wszystko wygląda ciekawie, ale jako całość do mnie nie przemawia. Poczekam na finalny produkt!

Fantastic-One
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5
Ocena :
     

Nie jestem do końca przekonany, ale poczekam z oceną na więcej informacji. Na razie tylko dzienniki a brak konkretnego gameplay-a!

Ba-Baracus
Użytkownik
ADEPT
Poziom 4
Ocena :
     

Wieje nudą i tyle. Na razie nic nie wiadomo o tej grze.