-, Video, Zapowiedzi PS4-Need for Speed Payback wypełniony mikrotransakcjami!

Need for Speed Payback wypełniony mikrotransakcjami!

Dzień dobry Playowicze!

Kolejna odsłona popularnych wyścigów samochodowych Need for Speed Payback za kilka dni pojawi się na konsolę PlayStation 4. Jak  zwykle w przypadku produktów spod znaku Electronic Arts gracze muszą się liczyć z mikrotransakcjami, które w dużym stopniu mogą zniechęcić do zakupu gry!

Na kilka dni przed oficjalną premierą gry Need for Speed Payback w sieci zawrzało od spekulacji na temat mikropłatności, które jak wielu przypadkach są zmorą współczesnych produkcji. Niestety koszty produkcji gier rosną i tak naprawdę na pierwotną cenę gry składa się wiele czynników. Twórcy, chcąc sprzedać grę muszą korzystać z wielu zabiegów, w tym przeniesienia kosztów i rozłożenia ich w czasie. Stąd stosowanie mikropłatności, które umożliwiają graczom szybszy rozwój bohatera czy rozbudowę istniejącego dorobku.

Źródło: Need for Speed (Youtube)

Biorąc pod uwagę nową produkcję studia Ghost Games mamy do czynienia ze sprytną polityką budowania kapitału w formie dodatkowych płatności, które bądź co bądź muszą w jakikolwiek sposób pokryć rosnące koszty produkcji. Jak tłumaczy jeden z producentów gry ze studia Ghost Games …Występowanie mikrotransakcji w grach tego typu jest jak najbardziej uzasadnione. Nie bylibyśmy w stanie pokryć rosnących kosztów produkcji, przy założeniu, że cena sprzedaży gry oscyluje wokół kwoty $60

Od razu, w naszych głowach pojawia się wiele pytań, których odpowiedzi mogą zmienić podejście producentów do wymogów rynku. Przecież można lepiej planować budżet, czy choćby podnieść wyjściową cenę gry, aby oszczędzić graczom rozczarowania.

Co według Was powinni zrobić producenci gier, aby opcja mikropłatności nie pojawiała się we współczesnych produkcjach?

Autor: | 2017-11-07T10:55:12+00:00 7 listopada 2017 09:06|Kategorie: Gry PS 4, Video, Zapowiedzi PS4|Tagi: , , , , |1 komentarz

O authorze:

Hsimpson
Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie!

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Need for Speed Payback wypełniony mikrotransakcjami!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 8
Ocena :
     

Przecież to standard we wszystkich grach AAA. Nie ma się co dziwić.