-, Informacje o PS 4-Pogłoski o tworzeniu PlayStation 4K coraz bliższe prawdy

Pogłoski o tworzeniu PlayStation 4K coraz bliższe prawdy

Od ponad tygodnia wiele serwisów internetowych stara się potwierdzić plotkę o rzekomo tworzonej przez Sony konsoli PlayStation 4K (PlayStation 4.5). Niestety jak to w plotce można znaleźć ziarenko prawdy. Jest wielce prawdopodobne, że poza swoim flagowym projektem PlayStation VR firma Sony pracuje na nową wersją konsoli obsługującej gry w rozdzielczości 4K. Dowodem tych doniesień jest krążąca w sieci informacja o tworzeniu przez firmę AMD nowego procesora APU w technologii 14nm lub 16nm (obecnie 28nm) dla firmy Sony. Nowa konsola miałaby dostać nowy procesor APU, nowszy i bardziej wydajny firmware, który odblokuje 8 rdzeń w konsoli oraz wsteczny support dla gier w rozdzielczości FullHD. Jeżeli powyższe plotki w najbliższym czasie zostaną potwierdzone przez Sony to możecie szykować się na prawdziwą rewolucję w świecie gier konsolowych. Tak, jak wcześniej pisaliśmy – według naszego portalu PlayStation 4K nie pojawi się przez najbliższy rok czy dwa, a jedynym prawdopodobnym projektem obsługującym rozdzielczość 4K w grach będzie prawdopodobnie nowa konsola PlayStation 5, która powinna pojawić się na przełomie 2018/2019 roku.

Autor: | 2016-10-17T17:27:22+00:00 24 marca 2016 12:04|Kategorie: Informacja ogólna, Informacje o PS 4|Tagi: , |1 komentarz

O authorze:

Hsimpson
Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie!

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Pogłoski o tworzeniu PlayStation 4K coraz bliższe prawdy"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RadynP
Użytkownik
ADEPT

Ciężko jest z filmami w 4K na tą chwile, ceny TV z 4K są dość spore, gdyby ta konsola wyszła teraz miała by pewnie astronomiczną cene, gry pewnie też już nie wspomnę jak wydawać płyty z grami w 4K … płyty bluray pomieściły by dane ?