-, Video-Recenzja gry “SNOW” na PlayStation 4!

Recenzja gry “SNOW” na PlayStation 4!

Sezon narciarski rozpoczął się na dobre, a za nim ruszyły pierwsze gry na konsolę PlayStation 4 będące swoim symulatorem jazdy na nartach lub desce snowboardowej! Po dość udanej premierze Infinite Air with Mark McMorris przyszedł czas na “SNOW“, która dość znacząco wyróżnia się na tle konkurencji! Jesteście ciekawi dlaczego? 

SNOW jest przedstawicielem symulatora ekstremalnych sportów zimowych opartych o snowboard i jazdę na nartach. Elementem mocno wyróżniającym grę niezależnego studia Poppermost Productions jest możliwość szlifowania umiejętności i zdobywania punktów na skuterze zimowym! Tak naprawdę gra na konsolę PlayStation 4 została udostępniona w wersji beta w postaci “SNOW – Founder’s Pack” (w cenie 84 PLN, znajdziecie go w PS Store), z opcją wyboru kilkunastu tras, ekskluzywnych strojów i dodatków. 

Historia:

Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru sprzętu! Do dyspozycji mamy narty lub deskę snowboardową (w najbliższym czasie gracze otrzymają dostęp do skutera śnieżnego). Wbrew pozorom wybór odpowiedniego sprzętu ma znaczenie, ponieważ cała rozgrywka skupia się na symulacji jazdy po górach i rampach. Po przejściu krótkiego, ale treściwego treningu gracze otrzymują dostęp do profesjonalnych tras narciarskich, z których każda różni się poziomem trudności, ilością ramp i najazdów. W wersji beta gra posiada ograniczoną liczbę tras, ale w miarę rozwoju gry studio Poppermost Productions zapowiada ekstremalne doznania z jazdy po profesjonalnych trasach zjazdowych i stokach snowboardowych, pełnych przeszkód, ramp half-pipe, skoczni narciarskich i rynien śnieżnych! Podczas jazdy gracze mogą wykonywać  różnego rodzaju tricki i ewolucje narciarskie, za które otrzymują punkty. Zdobycie odpowiedniej liczby punktów pozwala na osiągnięcie określonego poziomu, umożliwiającego dostęp do modyfikacji sprzętu i stroju narciarskiego!

Nasza ocena: 70/100

Grafika:

Grafika została oparta o silnik graficzny CryEngine 3, która umożliwia tworzenie grafiki na wysokim poziomie. Niestety oprawa graficzna gry SNOW pozostawia wiele do życzenia. Zarówno pierwszy jak i drugi plan wygląda dość słabo, jak na możliwości konsoli PS4. Sterowany przez nas zawodnik nie dość, że wyglądał, jakby tworzono go na kolanie to jego reakcje w trakcie rozgrywki, upadku czy zderzeniu z przeszkodą były mocno oderwane od rzeczywistości. Nienaturalność i brak podstawowych zasad fizyki powodują, że jazda na nartach czy desce jest dosyć ograniczona i zamknięta w ramach. Trasy narciarskie, skocznie czy rampy prezentują niski poziom graficzny, a wszechobecna publiczność reprezentowana jest przez jedną i tą samą osobę. Brak różnorodności powoduje, że mamy do czynienia z jednolitą publicznością, w którą od czasu do czasu można wjechać, nie czyniąc żadnych szkód (brak interakcji z otoczeniem).    

Nasza ocena: 50/100

Ścieżka dzwiękowa:

Idealnie dopasowana do etapów rozgrywki. Stonowana i przede wszystkim przyjemna dla ucha. Niestety istotną wadą oprawy muzycznej jest dosyć wąska playlista i powtarzalność utworów oraz brak wystarczających efektów typowych dla sportów zimowych.

Nasza ocena: 70/100

Błędy/Lagi:

W trakcie jazdy pojawiają się liczne błędy, które w dużym stopniu obniżają atrakcyjność gry. Oczywiście mieliśmy do czynienia z wersją testową, ale ilość generowanych błędów w trakcie rozgrywki w znacznym stopniu zniechęcała do dalszej zabawy. Dla przykładu: w trakcie jazdy narciarz zapadał się głęboko w śniegu, przejeżdżał przez rampę (nie po rampie) czy choćby w trakcie skoku i wykonywania ewolucji uderzał w przeszkodę, której wcześniej nie było.

Nasza ocena: 40/100

Dodatkowe:
Co prawda gra w początkowej fazie dostępu wymaga wydania kwoty 84 PLN na SNOW – Founder’s Pack” to w założeniu producenta będzie ona udostępniona w modelu free-to-play. W podstawowej wersji gracze otrzymają dostęp do podstawowego wyposażenia, które można modernizować za pomocą zdobytej wirtualnej waluty, bezpośrednio połączonej z poziomem umiejętności. Dla niecierpliwych przygotowano specjalne pakiety w wirtualnym sklepie SNOW, które umożliwią szybszy rozwój i modernizację wyposażenia. W przyszłości producent zapowiada stworzenie rynku, pozwalającego na wymianę wyposażenia między graczami społeczności SNOW. Dodatkowym elementem będą stopniowo udostępniane atrakcje w formie eventów i turniejów, które umożliwią dostęp do nowoczesnego wyposażenia.  

Nasza ocena: 70/100

Ogólna ocena:

60/100

Do gry SNOW podeszliśmy z lekkim dystansem, mając nadzieję, że tytuł mocno wyróżni się na tle gier o zbliżonej tematyce. Niestety ilość błędów i płaska forma rozgrywki mocno zniechęca do zakupu pakietu dostępowego. Prawdę mówiąc gra wymaga dopracowania wielu elementów, w tym oprawy graficznej i mechaniki jazdy. Poczekamy, zobaczymy czy symulator jazdy SNOW dorówna konkurencji w postaci “STEEP” czy “Mark McMorris Infinite Air”. Na obecną chwilę pozostaje mocno z tyłu, ale mocno wierzymy w symulator studia Poppermost Productions i z niecierpliwością czekamy na wersję finalną!

Specjalne podziękowania dla Marchsreiter Communications GmbH za udostępnienie kopii recenzenckiej!

Autor: | 2016-11-17T22:32:57+00:00 15 listopada 2016 09:22|Kategorie: Recenzje PS 4, Video|Tagi: , , , |9 komentarzy

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Recenzja gry “SNOW” na PlayStation 4!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Crazy_lady
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Naprawdę fajna recenzja. Szczerze – myślałam o zakupie, ale po tej recenzji poczekam na finalny produkt!

Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 8

A miało być tak pięknie, wywiady, komentarze! Szkoda, że taki symulator na takim silniku wypada dosyć kiepsko!

Jasmina_o
Użytkownik
ADEPT
Poziom 6

Słaba ta gra, raczej nie wydam 84 PLN na grę w fazie tworzenia. A tak lubię symulatory jazdy na nartach. Pozostaje poczekać na STEEP od Ubisoftu!

Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 8

STEEP jest mega! Grałem w demo! Było w PS Store jakiś czas temu. Szczerze to ten SNOW w ogóle się nie umywa do STEEP.

Pablo_kosa
Użytkownik
ADEPT
Poziom 14

Steep zarąbisty, grałem i nie mogłem się oderwać. A ten SNOW to jakaś pomyłka!

Robespierre
Użytkownik
ADEPT
Poziom 10

Nie, no gra wygląda naprawdę słabo. Za co tu płacić? Przecież to wymaga jeszcze wiele pracy!

Wizard_aDam
Użytkownik
ADEPT
Poziom 10

Ku….ale dno. Szkoda mi kasy na taki chłam!

Pablo_kosa
Użytkownik
ADEPT
Poziom 14

Ale dno. Może to jest gra na PS3? Hey Playstation4you może się pomyliliście w recenzji?

Olek_oleksy
Użytkownik
ADEPT

Świetna recenzja, ale gra zapowiada się słabo. Szkoda, moim zdaniem SNOW zmarnowało swoją szansę! ;/