-, Recenzje PS VR, Video-Recenzja Lethal VR – neudolny test rekruta FBI!

Recenzja Lethal VR – neudolny test rekruta FBI!

Lethal VR to nic innego jak nowatorska wizja wirtualnego treningu agentów FBI prosto ze studia Team 17 przeznaczona posiadaczom okularów PlayStation VR. Co prawda gra miała swoją premierę pod koniec 2016 roku, ale prawdę mówiąc mocno byliśmy się z myślami, czy w ogóle wydać recenzję Lethal VR?

Szczerze mówiąc do wydania recenzji gry Lethal VR podeszliśmy z dużym dystansem. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie z PlayStation VR i ponad 60 ogranych gier z wykorzystaniem okularów Sony możemy powiedzieć, że dosyć sprawnie poruszamy się w wirtualnym świecie! Niestety w przypadku gry Lethal VR mamy pewne wątpliwości! Zapytacie dlaczego? Na to pytanie odpowiemy w rozwinięciu recenzji gry Lethal VR!

Historia:

Lethal VR zostało stworzone z myślą “zręczność przede wszystkim”. Po założeniu okularów PlayStation VR naszym oczom ukazało się menu, które jest po prostu mało czytelne i kompletnie nieintuicyjne. Brak wstępu (intro), brak jakichkolwiek ozdobników, do których przyzwyczaiły nas produkcje takie jak: Robinson The Journey, EVE: Valkyrie czy choćby osławiony Resident Evil VII to wielki błąd twórców, a zarazem element zniechęcający do kontynuowania przygody z Lethal VR. Od razu trafiacie na planszę menu i za pomocą kontrolerów Move wybieracie poziom trudności (od początkującego do agenta FBI). Wbrew pozorom poziom trudności ma znaczenie, ponieważ synchronizacja kontrolerów Move z Lethal VR praktycznie nie istnieje, a przycisk “Options” (resetujący pozycję gracza) jest tylko dla ozdoby. Reasumując, jeżeli wybierzecie najwyższy poziom trudności to możecie się liczyć z reakcją, która doprowadzi Was do białej gorączki. Poruszając się dalej po menu gry dojdziecie do momentu, w którym strzelicie w START i rozpoczniecie swój trening na rożnego rodzaju strzelnicach. Do dyspozycji graczy oddano krótką broń (kilka wersji pistoletów), długą broń (w tym karabiny i strzelby) oraz broń miotaną w postaci noży czy choćby gwiazdek Shuriken. Sama rozgrywka skupia się głównie na jak najszybszym wyeliminowaniu celów i zdobyciu jak największej liczby punktów, zależnych od szybkości Waszej reakcji. Oczywiście w miarę rozwoju rozgrywki pojawiają się różne przeszkody, których zadaniem jest utrudnienie Wam wykonanie zadania, ale wierzcie nam to tylko taka prowizorka. Samo strzelanie do celów czy rzucanie bronią miotaną to jakiś koszmar! Znalezienie złotego środka na poprawne wykonywanie poszczególnych misji jest praktycznie niemożliwe. System celowania jest tragiczny a sama “zabawa” nie daje żadnej radości. Po 30 minutach grania już nie chcieliśmy więcej zakładać okularów PlayStation VR i poznawać tajników Lethal VR.

Nasza ocena: 30/100

Grafika:

W sumie ciężko jest coś dobrego powiedzieć do oprawie graficznej Lethal VR. Wiemy o tym, że wielu graczy skarży się na oprawę graficzną, jaką oferują gry na PS VR, ale to co prezentuje wirtualny trening agenta FBI to jakaś kpina. Menu wygląda, jakby ktoś tworzył je na kolanie, przeszkody mimo, że znacznie oddalone wyglądają jakby za oprawę graficzną odpowiadały dzieci w wieku szkolnym a sama broń, z której celujecie nie przypomina nawet zabawki (imitacji prawdziwej broni). Jeżeli na podobnych symulatorach strzelnicy trenują agenci FBI czy MI6 to biada im w terenie! A tak na serio! Oprawa graficzna jest fatalna! Wiemy, że produkcja gier na PlayStation VR nie należy do łatwych i wielu twórców musi iść na ustępstwa, aby oddać realizm rozgrywki, ale studio Team 17 chyba zapomniało, że mam XXI wiek i gracze nie zadowolą się byle czym. Samo celowanie jest skomplikowane a to praktycznie przez brak muszki i szczerbinki w pistolecie czy karabinie (w sumie ich nie widać). Nie wiem czy w jakiejkolwiek grze na PS VR oprawa graficzna wygląda tak źle, jak w Lethal VR!

Nasza ocena: 35/100

Ścieżka dźwiękowa:

Ścieżka dźwiękowa w Lethal VR! A co to? Tak naprawdę nie istnieje. W sumie muzyka, którą słyszymy w tle przypomina wersje z starych telefonów komórkowych, w którym prym wiodły telefony NOKIA i gra w węża. Dodatkowo odgłos strzałów z pistoletu czy karabiny jest tak nierealistyczny, że w pewnym momencie zastanawialiśmy się czy mamy do czynienia ze strzelnicą! Ewidentnie twórcy nie zadbali o klimat i nastrój w trakcie treningu. W sumie po 10 minutach zdjęliśmy słuchawki w graliśmy bez audio!

Nasza ocena: 25/100

Błędy/Lagi:

Lethal VR to gra, która składa się z błędów. Należą do nich:

  • brak jakiejkolwiek fabuły wprowadzającej,
  • krótkie opisu misji (skróty), 
  • brak zabawnych komentarzy,
  • nieprecyzyjny system celowania,
  • nieprecyzyjny system rzucania nożami,
  • brak akcji i dynamiki,
  • brak właściwej oceny umiejętności rekruta np. dodatkowe trofeum za trafienia.

Wstęp i krótka rozgrywka Lethal VR!

W sumie spora ilość błędów wpływa niską ocenę produkcji studia Team 17. Grając w Lethal VR mieliśmy wrażenie, że twórcom zależało na jak najszybszym wydaniu gry, nawet wersji nienadającej się do dystrybucji. 

Nasza ocena: 20/100

Dodatkowe:

Lethal VR znajdziecie w sklepie PlayStation Store w cenie 63 PLN. Nasza rada: jeżeli chcecie wydać 63 PLN na tą grę to lepiej skorzystajcie z dostępnych promocji i poszukajcie dla siebie czegoś innego!

Nasza ocena: 35/100

Ogólna ocena:

30/100

Lethal VR to gra, która w swoim zamiarze ma bawić i rozwijać motorykę gracza. Próba imitacji warunków, w jakich mogą trenować agenci służb specjalnych niestety nie udała się studio Team 17. W zamian dostaliśmy twór, który próbuje nas zachęcić do zabawy w wirtualnym świecie. Prawdę mówiąc, gdybyśmy w trakcie zakupu PlayStation VR dostali do wypróbowania grę Lethal VR to na pewno nasza decyzja byłaby negatywna. Na szczęście jest wiele gier na PS VR, która dają wiele frajdy z wirtualnej rzeczywistości!
 

 

Specjalne podziękowania dla Marchsreiter Communications GmbH za udostępnienie kopii recenzenckiej!

Autor: | 2017-02-16T16:02:28+00:00 16 lutego 2017 10:37|Kategorie: Gry PS VR, Recenzje PS VR, Video|Tagi: , , , , |2 komentarze

O authorze:

Hsimpson
Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie!

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Recenzja Lethal VR – neudolny test rekruta FBI!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Czyli już wiem co mam nie kupować. Szkoda, że daliście taką niska ocenę, bo miałem kupić Lethal VR!

Crazy_lady
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Widać, że jest słaba. Dobrze, że nie kupiłam. Teraz gram w Resident Evil 7 na PS VR.