-, Recenzje PS 4, Video-Recenzja We Sing – nie będziesz chciał śpiewać!

Recenzja We Sing – nie będziesz chciał śpiewać!

Nowa wersja karaoke na PlayStation 4 i wielkie rozczarowanie. Niestety twórcy We Sing mają jeszcze sporo do zrobienia!

Twórcy gry We Sing studio We Sing Productions wspólnie z THQ Nordic podjęło się zadania przeniesienia na konsolę PlayStation 4 gry muzycznej z popularnej w Japonii konsoli Nintendo Wii. Biorąc pod uwagę ogromną konkurencję w postaci uwielbianej gry SingStar mamy do czynienia z produktem, który dopiero raczkuje, aby nie powiedzieć zaczyna swoją historię z PlayStation. Rozgrywka w We Sing opiera się na zasadzie typowego karaoke, w którym do dyspozycji graczy oddano zaledwie 30 utworów, reprezentujących różne gatunki muzyczne. Jak przystało na zabawę w karaoke zadaniem graczy jest jak najlepsze wyśpiewanie utworów muzycznych, zdobywając przy tym punkty, które przydziela sztuczna inteligencja zwiana KaraEngine! Co więc się kryje w środku?

Historia:

We Sing oferuje sześć trybów zabawy single i multiplayer, z których każdy można dostosować do osobistych preferencji gracza. W pierwszej kolejności zajęliśmy się  trybem solo, który jak sama nazwa wskazuje umożliwia pokazanie swoich możliwości wokalnych w pojedynkę. Po wyborze odpowiedniego utworu, spośród 30 dostępnych weszliśmy w opcje konfiguracji występu. Tak naprawdę zaśpiewać można na kilku różnych wariantach, takich jak: razem z artystą, bez podkładu wokalnego, wyłącznie z linią melodyjną itd. W sumie konfiguruje się kilka opcji i wybiera najlepszą dla siebie “drogę do sławy“. Zasada jest prosta – zaśpiewać jak najlepiej i zdobyć jak największą liczbą punktów. Oczywiście osiągniętym wynikiem można się podzielić w sieciowych rankingach. Kolejnym trybem jest party (multi), w którym gracze mogą stanąć do rywalizacji w dwuosobowych i czteroosobowych  zespołach (2vs2 i 4vs4), każdy na każdego (maksymalnie 8 graczy), czy choćby w formie przekazywania sobie “mikrofonu“. W tym przypadku gracze otrzymują dostęp do fragmentu utworu i wyśpiewują swoją sekwencję, za którą otrzymują punkty. Gracze z najlepszą punktacją przechodzą dalej i walczą między sobą o miano najlepszego “śpiewaka imprezy“!  

Niestety karaoke We Sing nie obsługuje mikrofonów bezprzewodowych, więc możecie się pożegnać z możliwością podpięcia mikrofonów SingStar. Jedynymi mikrofonami, jakie działają są standardowe mikrofony USB (maksymalnie 4)! Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zainstalowania aplikacji We Sing na smarfonach z systemem Android (dostępna w Sklepie Play, ok 100 MB/maksymalnie 4). Po skonfigurowaniu telefonu będziecie mogli korzystać z dobrodziejstw karaoke (musi być widoczny w tej samej sieci WiFi). Prawdę mówiąc kompatybilność podpiętych do We Sing mikrofonów sprawiała nam wiele problemów,  które w wielu przypadkach rozgrywki po prostu drażniły. W trakcie rywalizacji dźwięk z mikrofonów wielokrotnie nakładał się na siebie, w innym przypadku mikrofony nie rozpoznawały oddzielnych linii melodycznych. Tak naprawdę śpiewająca osoba nie słyszała swojego głosu, co w przypadku gry muzycznej karaoke jest wielkim niedociągnięciem. Duży problem sprawiał nam interfejs użytkownika, który nie dość, że nie jest intuicyjny to jeszcze posiada wiele błędów! Przełączanie się między dostępnymi utworami i konfiguracja trybu śpiewania oraz ogromna ilość efektów graficznych, skutecznie zniechęcająca do dalszej zabawy. W sumie nie mogliśmy się skupić na samym utworze.

Największym atutem We Sing jest zdecydowanie dobór utworów, których na obecną chwilę jest tylko 30, takich jak: Cyndi Lauper – Girls Just Wanna Have Fun, David Bowie – Let’s Dance, Pharrell Williams – Happy czy choćby Lady Gaga – Bad Romance. Niestety wydawca gry THQ Nordic nie pomyślał o stworzeniu sklepu, który umożliwiłby zakup dodatkowych utworów, analogicznie do sklepu SingStore. Nawet najlepsze karaoke bez bogatej listy utworów może się szybko znudzić.   

Nasza ocena: 55/100

We Sing od środka!

Grafika:

Oprawa graficzna w We Sing została stworzona w oparciu o silnik graficzny Unreal Engine 4, co zapewnia wysokim poziom szczegółów. Wiele utworów dostępnych jest w rozdzielczości Full HD i w odróżnieniu od popularnej gry SingStar wpływa pozytywnie na wizualny odbiór przez gracza. Interfejs użytkownika wymaga kilku drobnych poprawek, ale mimo wszystko nie razi swoim wyglądem.

Nasza ocena: 70/100

Ścieżka dźwiękowa:

Ciężko jest oceniać ścieżkę dźwiękową w grze muzycznej typu karaoke. W sumie cała gra to jedna wielka ścieżka muzyczna, podzielona na sekwencje. Z pewnością dostępne utwory zostały dobrane właściwie, oferując graczom sporą różnorodność w pokazaniu swojego kunsztu wokalnego. 

Nasza ocena: 80/100

Błędy/Lagi:

Poza wcześniej opisanymi niedogodnościami trafiliśmy na kilka znaczących błędów. Co prawda utwory odtwarzane są płynnie i nie sprawiają większych problemów, ale zastosowanie dodatkowych ozdobników niejednokrotnie zasłania treść i ciężko jest się skupić na śpiewaniu. Szczególną uwagę zwróciliśmy na system przyznawania punktów, który w naszej ocenie jest mocno krzywdzący dla graczy. Punkty za wyśpiewane utwory są przyznawane niesprawiedliwie a sam system KaraEngine wymaga jeszcze wielu poprawek. Brak możliwości wykorzystania kamery do nagrywania występów to znaczący błąd, który w dużym stopniu dyskwalifikuje We Sing w naszych oczach!

Nasza ocena: 40/100

Dodatkowe:

Ciekawym rozwiązaniem w We Sing jest z pewnością opcja szafy grającej, która umożliwia odtwarzanie utworów bez konieczności śpiewania. Z jednej strony pomysł dosyć innowacyjny, ale biorąc pod uwagę ilość dostępnych utworów to z pewnością szybko się Wam znudzi. Tak naprawdę w internecie jest mnóstwo serwisów udostępniających pliki muzyczne, które możecie odtwarzać, nie ponosząc żadnych kosztów.  

Nasza ocena: 60/100

Ogólna ocena:

55/100

Reasumując gra SingStar nadal pozostaje królem karaoke na PlayStation 4. Mimo ciekawie dobranej listy utworów nie znaleźliśmy w We Sing tego czegoś, co mogłoby skłonić nas do dalszej zabawy. Biorąc pod uwagę, że na karaoke SingStar zjedliśmy zęby, uzyskując kilka milionów punktów to w We Sing prezentowaliśmy raczej mierny poziom, aby nie powiedzieć żałosny. Czy to nasza wina, że system oceny wokalisty nie potrafi dobrze ocenić umiejętności wokalnych? To wszystko wpłynęło na naszą oceną! Prawdę mówiąc zostaliśmy mocno zniechęceni do dalszej zabawy. Mamy tylko nadzieję, że THQ Nordic wyciągnie lekcje z naszej recenzji i za jakiś czas dostarczy nam produkt godny króla karaoke na konsolę PS4!

 

Specjalne podziękowania dla Marchsreiter Communications GmbH za udostępnienie kopii recenzenckiej!

Autor: | 2017-02-02T12:44:57+00:00 2 lutego 2017 10:33|Kategorie: Gry PS 4, Recenzje PS 4, Video|Tagi: , , , , , |5 komentarzy

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Recenzja We Sing – nie będziesz chciał śpiewać!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fantastic-One
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5

Od samego początku wiedziałem, że to gniot. Nie potrzebna była wasza recenzja.

Jasmina_o
Użytkownik
ADEPT
Poziom 6

Szkoda, że tak słabo wypadło We Sing. Myślałam o tej grze od pewnego czasu, ale skutecznie mnie zniechęciliście.

Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Playstation4you widać, że to padaka. Gdzie im do Sing Starów. Szkoda Waszego czasu na recenzję takiego g….

Wizard_aDam
Użytkownik
ADEPT
Poziom 10

A miało być tak pięknie. Karaoke, w którym nikt nie będzie chciał śpiewać! Dobre….

Player
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5

Widziałem gameplay. Nie jest tak źle! Może dadzą w PS Plusie, ostatnio same syfy dają to dlaczego nie.