--Sony zamienia “Trofea PlayStation” na gotówkę!

Sony zamienia “Trofea PlayStation” na gotówkę!

Od momentu, kiedy pierwszy raz zdobyliśmy trofeum to zastanawialiśmy się na pytaniem, kiedy Sony wprowadzi na polski rynek opcję premiowania gracza, ukrytą pod nazwą Sony Rewards?

Sony Rewards, czyli system premiowania gracza jest dobrze znany graczom w USA i Japonii. Niestety do dnia dzisiejszego polski oddział Sony PlayStation nie zdobył się na znaczący krok milowy, który mógłby wpłynąć na polepszenie wizerunku PlayStation w Polsce.

Japoński gigant zaskoczył graczy zza oceanu i wprowadził kolejny element systemu premiowania, umożliwiający wymianę trofeów na punkty, a punkty na gotówkę lub rabaty w PlayStation Store!  Oczywiście system wymiany jest głównie adresowany do graczy, którzy w zdobywaniu trofeów upatrują sens grania, bowiem należy zdobyć minimum 1000 punktów, aby wymienić je na $10 (w przeliczeniu ok 37 PLN). Na pewno teraz zastanawiacie się, ile takich trofeów trzeba zdobyć? Punktacja przedstawia się następująco:

  • 1 trofeum platynowe = 100 pkt.
  • 1 trofeum złote = 10 pkt.
  • 1 trofeum srebrne = 1 pkt. 

Niestety trofea brązowe nie są punktowane, więc nie biorą udziału w ogólnym rozliczeniu. Biorąc pod uwagę ranking łowców trofeów, w którym gracz o pseudonimie Roughdaw4 (numer 1 w rankingu/poziom 199) posiada aż 1359 trofeów platynowych, 6903 trofeów złotych i aż 15551 trofeów srebrnych to mógłby wymienić je na $1583, czyli na blisko 5800 PLN. Za taką kwotę można kupić od 20 do 45 gier w sklepie PlayStation Store a więc czas spędzony na zdobywaniu trofeów nie będzie czasem straconym!

Jak zdążycie zauważyć zdobywanie trofeów może stać się jednak zyskownym przedsięwzięciem! 

Źródło: https://kotaku.com

Autor: | 2017-11-07T11:51:38+00:00 7 listopada 2017 11:02|Kategorie: Informacja ogólna|Tagi: , , |2 komentarze

O authorze:

Blade
Testujemy dla Was nowe technologie!

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Sony zamienia “Trofea PlayStation” na gotówkę!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom_parkow
Użytkownik
ADEPT
Poziom 8
Ocena :
     

Jak zwykle PlayStation w Polsce ma w d**** graczy i nie ma zamiaru ich wspierać. Ja mam sporo tych trofeów i chciałbym mieć możliwość na wymianę, ale nie mogę.

Tentacle
Użytkownik
ADEPT
Poziom 4
Ocena :
     

Czyli wszystko wiadomo. Po co mamy wymieniać pucharki na kasę, skoro możemy tą kasę wydać. Sony nie daje nic za darmo, a przynajmniej w Europie.