-, Oprogramowanie PS 4, Oprogramowanie PS 4 Pro-Szczegóły aktualizacji oprogramowania 4.50 konsoli PS4!

Szczegóły aktualizacji oprogramowania 4.50 konsoli PS4!

Szczęśliwcy, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w testach nowego oprogramowania 4.50 do konsoli PlayStation 4 już od dzisiaj mogą przetestować nowe funkcje oprogramowania. Na pewno zastanawiacie się, jakie zmiany wniesie nowe oprogramowanie? 

Co prawda na aktualizację oprogramowania systemowego PS4 do wersji 4.50 (nazwa kodowa Sasuke) przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale Sony uchyliło rąbka tajemnicy i przedstawiło najważniejsze funkcje! Gracze, którzy skorzystali z możliwości testowania wersji beta (pisaliśmy o tym tutaj) już dzisiaj będą mieli okazję poznać kluczowe funkcje nowego systemu.

Do najważniejszych funkcji należą:

Obsługa zewnętrznych dysków twardych do 8 TB pojemności!

Nowa aktualizacja umożliwi zapisywanie treści na zewnętrznych dyskach USB. Wystarczy, że podłączycie dysk USB 3.0 i możecie się już cieszyć z dodatkowego miejsca (aż do 8 TB pojemności). Nowa funkcjonalność pozwoli na pobranie i instalowanie aplikacje bezpośrednio na dodatkowy dysk, a zapisane treści będą łatwe w zarządzaniu przy pomocy menu ustawień. Ponadto, wszystkie aplikacje zapisane na zewnętrznym dysku twardym pojawią się w treści “Launcher” ekranu głównego!

Własne tapety pulpitu!

Dzięki  nowej aktualizacji każdy z graczy będzie mógł ustawić swoją ulubioną tapetę ekranu głównego w PS4. Pojawi się możliwość dodania cieni i przyciemnienia tekstu “Area Function“. Pozwoli to na wzbogacenie wizualnej strony ikon i tekstu systemowego na ekranie głównym, nawet, w przypadku ustawienia jasnej tapety. Każde zdjęcie, które chcielibyście użyć do ustawienia tapety będzie można edytować przy  pomocą trybu fotograficznego w “Sharefactory“!

Usprawnienie Quick Menu!

Jak wiadomo, ostatnia aktualizacja systemu dodała szybkie przeglądanie funkcji menu w  PS4 tzw. Quick Menu (menu, wywoływane przy długim naciśnięciu przycisku PS na kontrolerze DualShock 4). Nowa aktualizacja przyniesie dodatkowe ulepszenia takie jak: zmniejszenie ekranu “Quick Menu“, dostęp do przydatnych funkcji “Party” poprzez “Online Friends“, bez konieczności wychodzenia z gry i przejścia do aplikacji “Party“. 

Uproszczona lista powiadomień!

Korzystający z aplikacji “Powiadomienia” (alarmy, wiadomości, pobrane) często narzekali na duża ilość zakładek, które trzeba było systematycznie przeglądać. Nowa aktualizacja znacząco usprawni aplikację “Powiadomienia“! Teraz wszystkie powiadomienia będą widoczne w jednej zakładce. Dodatkowo udostępniona zostanie funkcja konfiguracji powiadomień, dzięki której każdy z graczy będzie mógł dostosować własny pasek powiadomień i ustawić priorytety.

Możliwość publikowania bezpośrednio do aktywnego kanału!

Nowe oprogramowanie udostępni opcję publikowania bezpośrednio do kanału aktywności, który pojawia się w różnych miejscach w menu konsoli PlayStation 4. Nowa opcja pozwala na publikowanie takich rzeczy jak: tekst, zrzuty ekranu i gify bezpośrednio do kanału aktywności oraz pozwoli oznaczyć graczy, analogicznie do opcji w FB. To świetny sposób na pokazanie swoich największych sukcesów i podzielenia się z innymi użytkownikami PSN.

Odtwarzanie Blu-ray 3D za pomocą PlayStation VR!

Jeśli jesteście fanami filmów 3D i posiadacie PlayStation VR to teraz będziecie mieli możliwość odtwarzania filmów z nośników Blu-ray i oglądania filmów 3D przy pomocy okularów PS VR. Pozostaje tylko zrobić popcorn i usiąść wygodnie, a świat 3D otworzy się przed Wami na nowo!

Niestety na obecną chwilę nie podano daty premiery nowego oprogramowania 4.50 do konsoli PlayStation 4

Źródło: PlayStation.Blog

Autor: | 2017-02-03T17:43:33+00:00 3 lutego 2017 14:37|Kategorie: Informacja ogólna, Oprogramowanie PS 4, Oprogramowanie PS 4 Pro|Tagi: , , , |5 komentarzy

O authorze:

Admin
Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Szczegóły aktualizacji oprogramowania 4.50 konsoli PS4!"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Player
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5

Całkiem sporo zmian. Ciekawe kiedy udostępnią nowy firmware?

Ba-Baracus
Użytkownik
ADEPT
Poziom 4

Sporo zmian. Zapowiada się całkiem spora poprawka:)

Prince-Lubo
Użytkownik
ADEPT
Poziom 7

Widać, że Sony słucha opinii graczy. Teraz będę miał więcej miejsca na gry:)

Komandos
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5

Masz rację, coś się zmienia, bo nowe usprawnienia są naprawdę konkretne!

Komandos
Użytkownik
ADEPT
Poziom 5

Właśnie testuje nowe oprogramowanie 4.50. Tryb 3D w PS VR jest zaje****y. Napiszcie o tym!!! Mega frajda:)