Dzień dobry Playowicze!

Mamy świetną wiadomość dla fanów survival horroru “Amnesia: The Dark Descent“, który ponad 6 lat temu trafił na komputery PC. Studio Frictional Games oficjalnie potwierdziło premierę “Amnesia Collection” na konsolę PlayStation 4, w której skład poza wspomnianym “Amnesia: The Dark Descent” wejdzie druga część “Amnesia: A Machine for Pigs”. Amnesia: The Dark Descent to mroczna przygodówka oparta na konwencji survival horroru. Gracze wcielają się w postać mężczyzny, który stracił pamięć w niewyjaśnionych okolicznościach. 

Źródło: frictionalgames (Youtube)

Przemierzając korytarze ponurego zamku główny bohater stara się rozwikłać zagadkę swojej ułomności. W drugiej odsłonie Amnesia: A Machine for Pigs fabuła skupia się na przedsiębiorcy Oswaldzie Mandusie, który w skutek nieszczęśliwego wypadku zapada w śpiączkę. Po kilku miesiącach budzi się w odosobnieniu. Jedyne co słyszy to dziwny odgłos maszyny dochodzący z piwnicy. Obie odsłony budują napięcie poprzez brak możliwości konfrontacji z potworami. Jedyne co Wam pozostaje to ucieczka i walka o przetrwanie. 

Premierę pakietu na konsolę PS4 zapowiedziano na 22 listopada 2016 roku w sugerowanej cenie 119 PLN, natomiast posiadacze subskrypcji PlayStation Plus mogą liczyć na rabat w wysokości 25% (czyli 89,25 PLN). W dniu premiery kolekcja będzie dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej w sklepie PlayStation Store, natomiast firma CENEGA nie wyklucza wydania jej w wersji pudełkowej.